A bronzérmes magyar csapat / MTI Fotó: Illyés Tibor

Bronzérmet nyert a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összeállítású 4×100 méteres férfi gyorsváltó az úszó-világbajnokságon a Duna Arénában vasárnap, megszerezve Magyarország első érmét a 17. vizes vb-n.

A tizedik nap hozta meg számunkra az első érmet. Ezzel nincs semmi gond, hiszen az úszás csak ma kezdődött, és mindkét vízilabda-válogatottunk éremesélyes.

Úszás 1. nap

Hosszú Katinka is, aki a legjobb idővel jutott be a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe. A háromszoros olimpiai bajnok 2.07.14 perces idővel nyerte az elődöntőt.

Hosszú Katinka elsőként jutott a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe / MTI Fotó: Kovács Tamás

Jakabos Zsuzsanna futamában a hetedik, összesítésben a 12. helyen (2:11.92 p) végzett, így lemaradt a fináléról.

Jakabos Zsuzsanna a női 200 méteres vegyesúszás előfutamában / MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20170723012

„Hihetetlen érzés itt úszni, mindenki megpróbálta elképzelni, milyen lesz, de ez mindent felülmúlt. Nekem még nehezen is ment a koncentráció emiatt, a magyar közönség felülmúlhatatlan” – mondta Hosszú Katinka, aki arra a kérdésre, hogy mennyire úszta ki magát, csak annyit mondott, „ez csak elődöntő volt.”

A győztes mosoly – Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszásban / MTI Fotó: Kovács Tamás

Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna pedig a hatodik helyen végzett 400 méter gyorson a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Késely Ajna a női 400 méteres gyorsúszás előfutamában / MTI Fotó: Kovács Tamás
Kapás Boglárka a női 400 méteres gyorsúszás döntőjében / MTI Fotó: Illyés Tibor

Szilágyi Liliána 100 méter pillangón az első futamban volt érdekelt, 57.75 másodperces idejével – amely 21 századdal marad el országos csúcsától – a kilencedik helyen zárt.

Szilágyi Liliána a 100 méteres pillangóúszás elődöntőjében / MTI Fotó: Kovács Tamás

Cseh László a pillangó sprintszámában, 50 méteren, melyen két éve Kazanyban bronzérmet szerzett, 23.51 másodperccel futamában – rossz rajttal – ötödik lett, ez pedig összesítésben a 11. helyre volt elég.

Cseh László rajtol a férfi 50 méteres pillangóúszás elődöntőjében / MTI Fotó: Illyés Tibor

Az 1. úszónap döntőinek dobogósai

férfi 4×100 m gyorsváltó:
1.  Egyesült Államok (Caeleb Dressel, Townley Haas, Blake Pieroni, Nathan Adrian) 3:10.06 perc
2. Brazília (Gabriel Santos, Marcelo Chierighini, Cesar Cielo Filho, Bruno Fratus) 3:10.34
3. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) 3:11.99

4×100 m gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Mallory Comerford, Kelsi Worrell, Katie Ledecky, Simone Manuel) 3:31.72 perc
2. Ausztrália (Shayna Jack, Bronte Campbell, Brittany Elmslie, Emma McKeon) 3:32.01
3. Hollandia (Kim Busch, Femke Heemskerk, Maud van der Meer, Ranomi Kromowidjojo) 3:32.64