A Ferencváros játékosai ünnepelnek a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában játszott Ferencváros – AS Monaco mérkőzés után a Groupama Arénában 2022. október 27-én. Ferencváros – AS Monaco 1-1. MTI/Koszticsák Szilárd

A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott csütörtökön a vendég AS Monacóval a labdarúgó Európa-liga ötödik fordulójában, így megnyerte a csoportját, és nyolcaddöntőbe jutott.

A találkozón Wissam Ben Yedder sarokkal szerzett vezetést a francia együttesnek a 30. percben. Az egyenlítést és a tavaszi folytatást jelentő gólt Kristoffer Zachariassen lőtte a 82. percben. Legutóbb 2004-ben a Debreceni VSC volt még versenyben magyar csapatként nemzetközi kupasorozat tavaszi idényében.
A nyolcaddöntőt jelentő csoportelsőséghez az is kellett, hogy a négyes másik mérkőzésén a szerb Crvena zvezda legyőzte a török Trabzonsport.
A csoportkör utolsó, hatodik fordulójában a Ferencváros a Trabzonspor vendége lesz jövő csütörtökön.

Európa-liga, H csoport, 5. forduló:
Ferencváros-AS Monaco (francia) 1-1 (0-1)

Groupama Aréna, 20 517 néző, v.: Enea Jorgji (albán)
gólszerző: Zachariassen (82.), illetve Ben Yedder (30.)
sárga lap: Botka (23.), S. Mmaee (32.), Laidouni (80.), illetve Camara (57.), Badiashile (86.)

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka (Nguen, 65.) – Vécsei (Besic, 56.), Laidouni – Traore, Gojak (Marquinhos, a szünetben; Esiti, 91.), Zachariassen – R. Mmaee

AS Monaco: Nübel – Disasi, Maripan, Badiashile – Vanderson (Diatta, 41.), Golovin, Camara, Fofana (Lucas, 83.), Caio Henrique – Volland (Ben Seghir, 83.), Ben Yedder