Az aranyérmes Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének döntője után a tokiói nyári olimpián/ Fotó: MTI/Kovács Tamás

A tokiói nyári olimpiai játékok mai napján Magyarország öt érmet szerzett, két-két arany és ezüst, illetve egy bronz a mai mérleg.

Olimpiai aranyérmes Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyében, ugyanitt Varga Ádám ezüstérmet szerzett, a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra női kajak kettes pedig bronzérmet szerzett a női kajak kettesek 500 méteres távján.

A vitorlázásban Berecz Zsombor ezüstérmes lett a finn dingi hajóosztályban.

Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában a tokiói játékokon, miután a keddi döntőben 2-1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot.

Nagy örömet okoztak női pólósaink is, miután a negyeddöntőben 14:11-re legyőztek Hollandiát, és bejutottak a legjobb négy közé. Az elődöntőben Spanyolország ellen küzdünk.